Fasaden har siden januar gjennomgått en totalt forandring. Etter stillasene ble demontert og fasaden kom frem i lyset, har det vært mange positive reaksjoner.
Arkitekt Stein Halvorsen har hatt intensjoner om en fasade som endrer seg etter hvordan man beveger seg forbi bygget. Samt at det skal være tilpasset nybygget fra, oppført i 2008. Gull-spilene lager en flott effekt og fasaden står veldig fint til resten av bygget.
2200 lm med gull-spiler montert på 3000 braketter. De store og skråstilte hvite vindussmygene gir en fin effekt. Taket er løftet og hele den øverste etasjen er renovert.
Nybygget fra 2008 er trukket inn i den gamle delen av bygget.
Arkitekten ønsket et bedre samspill mellom de to byggene.
Våre håndverkere har gjort en utmerket jobb og alle er veldig fornøyd med resultatet. Vi er i tillegg stolt for å ha vært med å oppgradere, og gi et nytt «ansikt» til et sentralt og ærverdig bygg i Tromsø sentrum.